Workshop meubelstofferen
Praktische kennismaking met het vak in 1 dag. Intensieve, maar zeer leerzame dag met prachtig resultaat.
Meer infoDeze module is los te volgen, evenals de modules 4 (herstofferen van een fauteuil op moderne wijze) en module 5 (herstofferen van design stoelen). Hier is echter de voorwaarde aan verbonden, dat je de basiscursus gevolgd hebt. Deze module is tevens onderdeel van de complete, modulaire vakopleiding meubelstofferen.
Het gaat hierbij om het herstofferen van een fauteuil (geen design model, dit is een aparte module). Zorg van te voren dat je een fauteuil hebt. Laat de stoel eerst aan de vakdocent zien en overleg hoe en wat.
Er is een verschil tussen authentiek stofferen of modern (schuim opbouw-module 4).
Het uitkleden van de fauteuil doe je thuis. Let op, hier leer je ontzettend veel van (bewaar alles). Onder begeleiding ga je de stoel weer opbouwen en stofferen. Materialen en stof zijn niet bij de cursus inbegrepen, omdat dit per stoel afhankelijk is en je hier een eigen keuze in kunt maken.
In deze module leer je eveneens het capitonneren op een capitonbord (moderne manier). Het capitoneer project is niet standaard, maar is een belangrijke techniek om te leren.
Voor iedereen die ná de basiscursus meubelstofferen zijn kennis wil uitbreiden. Indien je denkt deze basiskennis te bezitten, maar je hebt de basiscursus niet bij ons gevolgd, wordt met de vakdocent samen overlegd of jouw kennis en vaardigheden toereikend zijn of niet. Neem eerst telefonisch contact met ons op om er zeker van te zijn, alvorens je voor deze module aanmeldt.
Locatie ZUNDERT (regio Breda):
Maandagavond van 19.30 uur tot 22.00 uur - wekelijks
Dinsdagavond van 19.30 uur tot 22.00 uur - wekelijks
Locatie RAVENSTEIN- (regio Oss/Nijmegen)
Dinsdagavond van 19.30 uur tot 22.00 uur - wekelijks
Woensddagavond van 19.30 uur tot 22.00 uur - wekelijks
Locatie OISTERWIJK (regio Tilburg):
Maandag overdag even weken van 10.00 uur tot 15.00 uur - om de week
Maandag overdag oneven weken van 10.00 uur tot 15.00 uur - om de week
Donderdagmiddag van 13.30 uur tot 18.30 uur - (tijdens de oneven weken)
Maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur (wekelijks)
Deelname is op volgorde van inschrijving.
Locatie Zundert (regio Breda): Leon Pluym van Meubelstoffeerderij Leon Pluym - Cursusadres: Meubelstoffeerderij Leon Pluym, Molenzicht 13a in Zundert.
Locatie Ravenstein (regio Oss/Nijmegen): Heleen Nachtegaal van Meubelstoffeerderij Nachtegaal - Cursusadres: Kolonel Wilsstraat 8, 5371 AG Ravenstein
Locatie OISTERWIJK (regio Tilburg):
Donderdagmiddag 27 augustus a.s. van 13.30 uur tot 18.30 uur - (tijdens de oneven weken)
(1 plaats vrij)
Wil je informatie over een andere actuele startdatum, dan kun je contact opnemen met Bastienne Gootjes - bastienne.gootjes@onsambachtshuis.nl
Omvang van de vaklessen:
Overdag Oisterwijk: 10 dagen van 5 uur = 50 uur (incl. 1/2 uur pauze)
Avond Oisterwijk, Zundert en Ravenstein: 20 avonden van 2,5 uur = 50 uur
Praktijkopdrachten (thuis): zoveel mogelijk oefenen om de opgedane kennis in de praktijk toe te passen. Afgeven van een urenindicatie is moeilijk aangezien dit samenhangt met handigheid en enthousiasme, maar zal minimaal 4 uur per week bedragen. Dit is krap, maar zal vanzelf groeien omdat de ervaring leert dat je steeds meer thuis wilt gaan doen. Herhalen is wel een must.
Totaalprijs ca. € 360,-. Indien de gehele set aangeschaft wordt € 50,- korting.
De algemene voorwaarden van Oranjestarters BV, handelend onder de naam van Het Ambachtshuis Brabant, zijn van toepassing.
Eerst bekijken of het vak iets voor je is? Volg dan de workshop 'meubelstofferen'
Praktische kennismaking met het vak in 1 dag. Intensieve, maar zeer leerzame dag met prachtig resultaat.
Meer infoEen vakcursus voor iedereen die de basis-vaardigheden van het meubelstofferen onder de knie wil krijgen. Deze vakcursus is ook het startpunt voor het volgen van de gehele vakopleiding, voor degene die verder willen.
Meer infoEen complete vakopleiding tot professioneel meubelstoffeerder. Voor iedereen die het stofferen van meubels op professioneel niveau wil beoefenen of zich zelfstandig toe wil leggen op het meubelstofferen.
Meer infoInnovatief omgaan met meubels. Leer uit het verleden en pas toe in het heden. 7-daagse basiscursus in Den Bosch.
Meer infoPraktische kennismaking met het vak. Heb je daarna de smaak te pakken, ga dan verder met de basiscursus meubelrestauratie.
Meer info